30.03.21

Laidzes skola (Laidzes pamatskola)

 

                                                       (Fotografēts 2020.gadā, V.S. foto)

1937.gada ”Jaunākās ziņas” raksta: “Laidzes pamatskolas telpas sen vairs nebija piemērotas šolaiku prasībām, tādēļ pagasta pašvaldība stājās pie to kapitālpārbūves un paplašināšanas. Darbs tagad pabeigts un izmaksājis 34.000 Ls.”

1938.gada pārskatā par tautskolu tīkla pārklājumu Latvijā par Laidzes skolu teikts: Laidzes 6-klašu pamatskolā 158 skolēni. Skola atrodas pašvaldības ēkā, kas uzcelta 1881. gadā un 1936./37. gadā pārbūvēta un paplašināta ar jauna korpusa piebūvi. Pie skolas ir zeme. Komisija atzina, ka Laidzes pagastā arī turpmāk atstājama viena pamatskola.”

Skola slēgta 2019.gadā. Tajā pašā gadā Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komiteja savā īpašumā kritiskā stāvoklī pārņēma bijušo Laidzes pamatskolu. Realizējot dažādus projektus un piesaistot nepieciešamo finansējumu, ir izveidots Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs, kurā darbojas arī Dienas centrs un Ilgstošais aprūpes centrs. Kā pirmo  bijušās Laidzes pamatskolas pirmajā stāvā Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komiteja izveidoja klientu ilgstošās uzturēšanās telpas, atpūtas zāli un personāla telpas. Paralēli darbs notika arī ēkas otrajā stāvā. Viena daļa ir nodota Dienas centra vajadzībām, kas pārcēlies no Sociālā aprūpes centra "Stūrīši" telpām. Bez Dienas centra ēkas otrajā stāvā iekārtota zāle dažādām apmācībām un piecpadsmit gultas vietas grupu dzīvokļiem. Izveidojot piemērotu infrastruktūru, šeit pieejams ilgstošais sociālās aprūpes centrs, kas piedāvā arī īslaicīgos pakalpojumus.

Adrese: Talsu novads, Laidzes pagasts (koordinātes - 57.269962, 22.631465 )