22.03.20

Lielkangaru muiža (Kangaru muiža, Tupiņmuiža, Gross-Kangershof, Tupping)

                                                (20.gadsimta sākuma foto no ropazi.lv)                                         (Fotografēts 2020.gadā, Līgas Landsbergas foto)

17.gadsimtā muiža saukta par Tupiņmuižu. Kangaru muižas kungu nams nojaukts 20.gadsimta otrajā pusē. Saglabājušās tikai muižas saimniecības ēkas un drupas. 
No Lielkangaru iedzīvotājas A.Gailītes, kuras vecvecāki muižā strādājuši, stāstītā: “Aizlaida to muižu postā. Es jau domāju, ka to visu varēja saglabāt, tikai tieši kolhoza laikā te visu aizlaida postā. Vēl pēc pēdējā kara muiža bija gana labā stāvoklī, bet tad mūsu Imants kopā ar Korsīti to pilnībā nolaida. Kas ir Imants un kas Korsītis? Imants bija mūsu kolhoza priekšsēdētājs, bet Korsītis vietējā vīna ražošanas ceha priekšnieks. Vienubrīd abi bija sataisījušies muižā ierīkot arī alus brūzi. Vispār jau to patiešām varēja izdarīt, jo pagrabi tur bija labu labie. Taču viņi tikai iesāka, bet neko nepabeidza. Tikai noārdīja muižas pārpalikumus un visu pameta. Tas Korsītis vispār bija interesants vīrs. Piemēram, viņš bija savācis baznīcas kanceli, arī kapu vārtiņus pie sevis glabāja. Nezinu, kur tas viss vēlāk palika.”

Adrese: Ropažu novads, Lielkangari