19.04.20

Sniķeres piemiņas vieta 1941.gadā izvestajiem                                            (Fotografēts 2020.gadā, Līgas Landsbergas foto)

Piemiņas vieta atrodas pašā Vecsniķeres centrā, ceļa malā, bet to laikam pagasta pašvaldība uzlikusi tikai ķeksīša pēc, jo kopt un uzturēt to nevēlas. Šo piemiņas akmeni grūti pamanīt pat laikā, kad kokiem un krūmiem nav lapu. Bail iedomāties, kā tā izskatās ( drīzāk – neizskatās) tad, kad saaugušas nezāles un krūmi sakuplojuši. Uz šo piemiņas vietu neved neviens celiņš, tikai nejaušu apmeklētāju nezālēs iemīta taciņa.  Vai tad pašvaldībai nav neviena cilvēka, kas varētu šo vietu sakopt un uzturēt kārtībā? Jeb varbūt to vajag pārcelt uz kādu redzamāku un sakoptāku vietu? Pie skolas, piemēram?  Arī uzraksts uz akmens tik tikko salasāms.
Varētu arī vēlēties, lai aizmugurē esošās Aizsargu nama drupas tiktu padarītas mazliet vizuāli baudāmākas, attīrītas no brikšņiem un pielikts klāt kāds informatīvais stends Latvijas apceļotājiem. Bet tas jau laikam par daudz prasīts. 
Nosūtīju informāciju arī pašvaldībai. Varbūt viņi nemaz nav informēti par savā teritorijā apkopjamām piemiņas vietām?

Adrese:Auces novads, Bēnes pagasts, Vecsniķere