05.03.20

Starpas krogs Jaunsvirlaukas pagastā

                                           (Fotografēts 2020.gadā, Līgas Landsbergas foto)

Pie pašas Jaunsvirlaukas robežas kādreiz atradies Starpas krogs. Nekādu vēsturisku informāciju par to neatradu un nezinu, kad tas pazudis no zemes virsas. Tagad tajā vietā lielu koku vidū atrodamas pāris drupu paliekas un liels akmeņu kalns. Tomēr 1930-to gadu presē Starpas krogs šad un tad pieminēts. Piemēram, 1939.gada janvāra “Zemgales balss” raksta: “Vakar Jaunsvirlaukas pagasta robežās uz Starpas krogus ceļa pie Veides mājām atrasts grāvī guļam bez dzīvības zīmēm 65 g. v. Veclavs Lavrinovičs no Dorīšu mājām. Turpat uz ceļa atradušies salauzti rati. Notikuma vietā  nekavējoties ieradās Jelgavas apriņķa 2. policijas iecirkņa pr-ks, izmeklēšanas tiesnesis un Jelgavas apriņķa ārsts. Noskaidrojās, ka Lavrinovičs, būdams iereibis, nespējis pajūgu vadīt un zirgs gājis lielāku gabalu pār grants čupām, līdz beidzot iegāzis braucēju grāvī, kur tas iekritis uz mutes un noslāpis. Zirgs ar ratu priekšdaļu aizskrējis un vēlāk aizturēts kādās mājās.”

Bet 1940.gada janvāra “Zemgales balsī” sludinājums: “Ls 110 pazaudēti sestdien, 13. janv. ceļā no Starpas kroga līdz OŠa krogum Jaunsvirlaukas pag. God. atradēju  pret pateicības  algu lūdz nodot Jelgavā, Savienības ielā 13-a, Štāls.”
Savukārt 1924.gada decembra “Laukstrādniekā” ziņo, ka “Jaunsvirlaukas Starpas krogā Līzei Šleiterei izzagti 5 pudi ābolu.”

Adrese: Jelgavas novads, Jaunsvirlaukas pagasts