06.08.19

Vītiņu ūdensdzirnavas
                                            (Fotografēts 2019.gadā, Līgas Landsbergas foto)                                                                      (Fotografēts 2021.gadā, V.S. foto)


Periodikā aprakstīti dažādi nelaimes gadījumi, kas norisinājušies dzirnavās.
1931.gada “Latvijas kareivis” raksta:  Jāzeps Monstovičs no Vecauces Kalna mājām aizbraucis uz Vītiņa dzirnavām malt labību. M. gribēdams dzirnavniekam izpalīdzēt, mēģinājis uz kāda rata uzlikt dzensiksnu, bet aiz paša neuzmanības dabūjis smagus ievainojumus, tam sasista galva un norauta labā auss.”
Savukārt Dobeles “Komunārs” 1972.gadā raksta: “To, kas notiek, ja nav vajadzīgās kārtības tehnikas glabāšanā un slikta darba disciplīna, piedzīvoja kolhoza “Rītausma” vadība. 19. augustā otrā iecirkņa mehanizatori nolāma, ka «drusku vajadzētu». Iesildīšanās sākās ar piecām vīna pudelēm. Tad, no Auces atveda degvīnu. Pēc iedzeršanas traktorists P. Samauskis ar traktoru DT-20, kam piemontēts salmu vācējs, izvadāja pudeles brāļus pa mājām un laimīgi nokļuva līdz  stāvvietai Putrās. ledzeršana turpinājās P. Samauska dzīvoklī. Pēc tam viņa radinieks Ramons, kam nav pat vadītāja tiesību, piedāvājās aizvest ar traktoru mājās P. Samauska paziņas. Pirmais reiss beidzās laimīgi. Atceļā J. Ramons sasēdināja uz traktora trīs meitenes un ar visiem drosmīgajiem pasažieriem nogāzās no Vītiņu dzirnavu brīvslūžu tilta. Šoreiz par laimi tikai viegli miesas bojājumi, bet varēja beigties ļaunāk.” 

Adrese: Auces novads, Vītiņu pagasts