11.03.16

Sergeja Eizenšteina komunikāciju centrs Ķeipenē


                                                      (Fotografēts 2015.gadā, Līgas Landsbergas foto)


Ķeipenes dzelzceļa stacijā Ogres novadā izveidota vienīgā pasaulē publiski apskatāmā ekspozīcija, kura veltīta kinomākslas dižgaram režisoram Sergejam Eizenšteinam.

Centru 2005. gadā dibinājusi kinomākslas interesentu un atbalstītāju biedrība ar mērķi popularizēt Sergeja Eizenšteina un citu leģendāru kinomākslas personību daiļradi. Biedrības mērķis ir arī veicināt kinomākslas un kultūras izglītību Latvijā.

Centra darbība ir cieši saistīta ar Augustu Sukutu un starptautisko kinofestivālu "Arsenāls" , kas tika dibināts 80-os gados un bija ieguvis plašu popularitāti tālu pasaulē ar savu spilgto radošo garu. Kinofestivāla "Arsenāls" laikā 2000. gadā pie S. Eizenšteina komunikāciju centra Ķeipenē tika uzbūvēta sauszemes bāka ar aeronavigācijas uguni un 66 pastkastītēm pasaules kino celmlaužiem.

Uz adresi: ''Dzelzceļa stacija", Ķeipenes pagasts, Ogres novads, LV 5062 ir iespēja nosūtīt pastkarti ar sveicienu savam kinomākslas favorītam.

Milzu galds kinorežisoru gariem ir  vides instalācija, kas atklāta 2006. gadā. Galds ir sešus metrus augsts un lieliski iederas apkārtējā ainavā. To ar vērienīgu šovu atklāja SKC „Arsenāls” kārtējā kinofestivāla laikā. Galds un divi krēsli ar viena krēsla atzveltnē iebūvētu stilizētu iluminatoru uzbūvēti ar arhitektu biroja Norde & Sarma un SIA” Kalnozols Celtniecība” atbalstu. Galdā iebūvētās kāpnītes ļauj to izmantot arī kā skatu laukumu. Un varbūt arī sarunām un meditācijām ar kino dižgariem.

Telpā, kur aplūkojama kinorežisoram Sergejam Eizenšteinam veltītā ekspozīcija, atrodas arī retro telefons ar retu iespēju "piezvanīt" kino slavenībām.

Adrese: Ogres novads, Ķeipene, bijusī dzelzceļa stacija