06.01.16

Mežmuiža Limbažu Ozolainē


                                             (Fotografēts 2015.gadā, Līgas Landsbergas foto)

                                                                    (Fotografēts 2016.gadā, V.S. foto)Ap Mežmuižu izveidojies bijušās padomju saimniecības “Limbaži” centrālais ciemats Ozolaine.

Ilgāku laiku ēka stāvējusi tukša un bijusi iecienīta vieta vietējiem bomžiem un pļēguriem. Nu tā ir nopirkta un jaunais īpašnieks Andris Djačenko nodarbojas ar ēkas attīrīšanas darbiem, jo pamestības gados izveidojies pamatīgs “kultūrslānis”.  Īpašniekam arī ir jau skaidras vīzijas par to, ko vēlas šeit redzēt. Ēkas 1. stāva kreisajā spārnā Andris jau redz restorānu - ne tik smalku, ka vajadzētu nākt uzvalkos un, atverot durvis, sev jautāt - vai man pietiks naudas, lai šeit atrastos... Nē, gana demokrātisku, bet ar savu odziņu. Savukārt ēkas otrā pusē tiks saglabāta zāle ar skatuvi - koncertiem, teātriem, ballītēm. Arī viņš jau saklausījies vietējo stāstiņus, kādas labas balles savulaik notikušas Ozolainē. Otrajā un, iespējams, ka arī paplašinātā mansarda stāvā plānots veidot viesnīcu cilvēkiem 50. Šogad jau bijis padomā strādāt mansardā un nomainīt jumtu, bet diemžēl viss nenotiek tik ātri. Vēl izbūvējama infrastruktūra, jāatgūst elektrības pieslēgums. Tas viss ir izdarāms. Ar pacietību un, protams, arī naudu, secina Andris. Viņš neslēpj, ka savu ideju īstenošanai vēlas piesaistīt Eiropas finanses. Pāris programmu šim nolūkam jau noskatītas.
Vēl gana pieklājīgi saglabājusies klētiņa. Tas, pateicoties arī tam, ka savulaik aizmūrēti logi. Kūts gan nav atjaunojama. Bet īpašniekam ir doma, ko varētu iesākt ar pagrabiem. (informācija no laikraksta “Auseklis”)


Adrese: Limbažu novads, Limbažu pagasts, Ozolaine, Viļķenes iela 8