12.10.15

Igaunija - Tagaperas pils (Taagepera loss , Wagenküll)                                             (Fotografēts 2015.gadā, Līgas Landsbergas foto)

Poļu un zviedru laikā muiža piederējusi Rehbinderu ģimenei. 1674.gadā to pārdeva zviedru majoram Otto fon Stakelbergam. 1819.gadā gandrīz bankrotējušu šo muižu pārdod Bernhardam Heinriham fon Strikam. Pēdējais muižas īpašnieks bija Bernharda Heinriha Strika mazdēls Hugo fon Striks, kurš muižu zaudēja 1919.gada zemes reformas dēļ.

Patreizējo muižas pili projektējis igauņu arhitekts no Rīgas Otto Wildau (viņa roku darbs ir arī Veckārķu pils) 20.gadsimta sākumā. Būvmateriāli uz pils celtniecības vietu tika vesti pat no Rīgas ar zirgu pajūgiem. Pils rietumu sturī ir 40 m augsts tornis. 1919.gadā pēc Igaunijas neatkarības cīņām muižas ēku pārvērta par sanatoriju. 1930-to gadu beigās tur pat blakus tika uzbūvēta jauna sanatorijas ēka, kura tagad ir pamesta un nolaista. Muižas ēkā un teritorijā sanatorija bija līdz pat 2000.gadam. No 2002.gada te ir viesnīca.


Adrese: Igaunija, Taagapera